22-й Міжнародний Літній Курс «Орф-Шульверк» м. Острог (Україна) з понеділка 29 липня по суботу 3 серпня 2019 року

Влітку цього року, з 29 липня по 3 серпня, відбулася безпрецедентна для українського музично-освітнього простору подія – ХХІІ Міжнародний Літній Курс «Орф-Шульверк». Цей проект існує з 1996 року та вперше за межами Європейського Союзу був реалізований саме в Україні. Це є актом великої довіри до Орф Шульверк Ассоціації України, що була створена тільки рік тому. Організаторами курсу стали Коломан Калош, Віра Золкіна (Австрія) та Президент Орф Шульверк Асоціації України – Світлана Фір. Курс відбувся за підтримки Фонду Карла Орфа та Studio49 – виробника Орф-інструментів у Мюнхені.
Місцем проведення курсу було обрано Національний університет «Острозька академія» (м. Острог, Рівненська область).
Окрім суто професійної мети – поглиблення та подальшого розвитку принципів елементарної музичної та танцювальної педагогіки, – цей проект також спрямований на налагодження культурних зв’язків між країнами. Семінар відвідали біля 100 учасників з України, Туреччини, Угорщини, Чехії та Південної Кореї – студенти, викладачі, терапевти.
Тема курсу: «Elemental Music and Dance Education inspired by the musical style and form of the Baroque» розкриває методи інтеграції принципів Орф-педагогіки та мистецтва епохи бароко.
В Острозі працювала досить потужна команда лекторів семінару – міжнародних експертів «Орф-Шульверку»:

Лєнка Поспішилова (Прага,Чехія) - викладачка з величезним досвідом роботи як з дитячими, так і професійними колективами. Її регулярно запрошують на міжнародні семінари, присвячені Орф-педагогіці. Лєнка Поспішилова також є авторкою багатьох публікацій з музичної педагогіки. ЇЇ майстер-класи демонструють методи залучення барочної музики в Орф-процес: театралізація, оркестрування, рух.


Томаш Борош (Братислава, Словаччина) – композитор, піаніст, викладач, музичний редактор – музикант з універсальними можливостями. На майстер-класах гармонійно поєднував різні форми діяльності: рух, спів, тіло, гру на музичних інструментах, наголошуючи важливість спонтанності та невимушеної імпровізації.


Вєра Золкіна (Зальцбург, Австрія ) – спеціалістка з поєднання танцю та елементарного музикування. Заглиблення в естетику бароко, створення особливої атмосфери саме через характерний танець та рух – головна мета її семінарів.


Юдіт Буркус (Будапешт, Угорщина) – художниця, керамістка, спеціалістка з моделювання. ЇЇ участь у курсі стала родзинкою та окрасою навчального процесу. Знайомство з елементами барочного костюму та їх виготовлення в техніці орігамі стало темою ательє, що провела мисткиня.

Приємно відзначити дебют двох українських музичних педагогинь як викладачок міжнародного майстер-класу – Світлани Фір та Тетяни Черноус. Їх діяльність останніх років спрямована на популяризацію Орф-педагогіки в Україні. Темою їх майстерні стала адаптація українського музичного матеріалу – народної пісні та танцю – до Орф-процесу.

Окрім дуже насиченого навчального процесу учасники курсу мали приємну можливість побачити історичні пам’ятки Острогу, відчути колорит національних культур країн учасників, познайомитись із музикою українського бароко.

Автор статті - Тетяна Ситор. Викладач Чернігівького музичного училища
Фото - Владислав Бойко

Інші статті про проведення:

День Kyev.ua
ОГО Новини Рівного
UA: РІВНЕ
ОА Національний університет ОСТРОЗЬКА АКАДЕМІЯ
Це Рівне друже
Rivne.online
Район.Острог