22-й Міжнародний Літній Курс «Орф-Шульверк» м. Острог (Україна) з понеділка 29 липня по суботу 3 серпня 2019 року

Integration of Music - Speech - Movement - Dance as a Process of Intercultural Understanding.

Інтеграція музики-мови-руху-танцю як процес міжкультурного спілкування.

Тема 5-денного курсу:

“Elemental Music and Dance Education inspired by the musical style and form of the Baroque”

Цілями курсу є поглиблення та подальший розвиток принципів цілісності елементарної музичної і танцювальної педагогіки (для шкіл, музичних шкіл та інших освітніх установ).
Ведучі семінару - міжнародні експерти Orff Schulwerк.
Семінар буде корисний для студентів, викладачів, педагогів і терапевтів з усього світу.
Офіційна мова навчання - англійська.
З 1996 року цей проект завжди вдало налагоджує культурні зв'язки між країнами Центральної та Східної Європи. Варіативність тем, створює містки між базовою музичною освітою, танцем і мистецтвом.
22 Міжнародний літній курс присвячений музиці і танцям Бароко. На цьому курсі ви дізнаєтеся, як інтегрувати високу музику Бароко в ігрові заняття з маленькими дітьми.

Співпраця та підтримка:
Цей міжнародний курс 2019 проводиться у співпраці з Орф Шульверк Асоціацією України та Національним університетом «Острозька академія».
Курс відбувається за підтримки Фонду Карла Орфа та Studio49 – виробника Орф-інструментів у Мюнхені. Творча і організаційна команда цього курсу з нетерпінням чекає зустрічі з учасниками з усього світу.

Організація та управління: Коломан Каллош, Віра Золкіна (Австрія) та Президент Орф Шульверк Асоціації України - Світлана Фір.

Місце проведення курсу:

Острог - це історичне місто, розташоване в Рівненській області на західній Україні, на річці Горинь. Перша згадка про місто в історичних хроніках датується 12-м століттям. Острозька академія була заснована тут у 1576 році, і є першим вищим навчальним закладом у Східній Європі. Потім у 16 столітті Костянтин-Василь Острозький і Іван Федоров (друкар) заснували друкарню, де з'явилися перші східнослов'янські книги, зокрема Острозька Біблія (яка була зареєстрована в каталозі бібліотеки Оксфорда). Також в Острозі є численні пам'ятки, такі як руїни синагоги (16 століття), Успенський собор Пресвята Богородиця (16 ст.), Острозький замок (14 ст.) І Острозька академія (16 століття).


ЛЕКТОРИ ТА ПРОГРАМА

Lenka POSPíŠILOVA / Прага - Чехія

Ленка Поспішілова в своїй педагогічній діяльності робить акцент на об'єднанні різних напрямків музики і інших видів творчої діяльності - співу, гри на класичних та Орф - інструментах, руху, слухання музики, імпровізації і музичному театрі. Вона викладає музику у старшій школі в Празі і веде програму «Спеціальна музична освіта» у початковій школі, в якій вона створила дитячий оркестр під назвою HRA JE TO (ПРОСТО ГРАЙ), який виступає з концертами в різних Європейських країнах. Ленка також викладає музичну дидактику на Факультеті освіти в Charles University в Празі, бере участь у багатьох проектах з симфонічним оркестром Fок.
Понад 25 років вона проводить заняття на літніх семінарах, присвячених взаємодії музики, мистецтва і театру. У тому числі і на міжнародних літніх курсах в Орф Інституті Університету Моцартеум в Зальцбурзі.
Ленка є автором численних публікацій і практичних матеріалів для викладання музики.
Тема курсу:
Спільне дослідження діалогу між музикою Бароко і сучасною музикою.
Музика Бароко - натхнення для імпровізації, сучасної поліфонії і руху.

Томаш Борош / Братислава - Словаччина

Томаш Борош здобув музичну освіту в Університеті Нітри на Педагогічному факультеті та в Братиславській Академії виконавських мистецтв за спеціальностями «Композиція» та «Фортепіано». В даний час Томаш - завідувач музичним відділенням Педагогічного факультету Університету ім. Я. А. Каменського в Братиславі, викладає музичну дидактику, музичну педагогіку і класи композиції. Також, він працює музичним редактором на Словацькому Радіо і Телебаченні (автор циклу музичних освітніх радіо-програм для дітей "Zvonkohra" (глокеншпіль). Томаш сучасний композитор - його твори грають на концертах, музичних фестивалях і випускають у записі на CD. Автор методу і видання "Skladačky" (гра Блоки або Дженга) для елементарної імпровізації і композиції і автор монографії «Музична освіта - Теорія і практика».
Тема курсу:
Імпровізація; музика - як спонтанна дія; музика - як духовна і одночасно фізична діяльність; єдність розуму, тіла і емоційності - це те, що об'єднує музику Бароко і Орф-Шульверк. Це суть творчої роботи з дітьми старшого віку, яку представить Томаш Борош на заняттях літнього курсу, використовуючи елементарні інструменти, тіло, голос, рух і музику Бароко.
Краса тиші. Слухай себе. Твори. Знайди те, що ми не помітили до теперішнього моменту. Відкрийте свій розум, будьте вільні. Здивуйте себе звуком, досліджуйте, не бійтеся і ... літайте!

Вера Золкіна / Зальцбург – Австрія

Народилася в Росії. Закінчила в Самарі Державний музичний коледж за спеціальністю «Фортепіано» і «Correpetition», отримала ступінь магістра з музичної освіти у Педагогічному університеті, вивчала танець в Державному коледжі культури. Пізніше переїхала до Австрії та в 2015 році отримала ступінь магістра за спеціальністю Elementary music and dance pedagogy with the Master of Art в Орф Інституті (Моцартеум, Зальцбург). Віра бере участь в організації Міжнародних Літніх Курсів.
Тема курсу:
Рух, танець і виразність тіла - це одне ціле. Особливо в танцювальній формі Бароко, виразність та відношення були на дуже високому стилізованому рівні. Ми хочемо взяти основні елементи з цих дуже складних (витончених) танців, використати їх в якості моделей і помістити їх в інший контекст на елементарних танцювальних уроках для дітей. Форми танцю, в поєднанні з різними елементами руху, формують можливості для імпровізації і власних хореографічних трансформацій.

АТЕЛЬЄ ТА МАЙСТЕР-КЛАСИ:

Юдіт Буркус / Будапешт - Угорщина

Навчалася на Факультеті музики і образотворчих мистецтв в Університеті міста Печ (Угорщина). Тематика - Кераміка для скульпторів і художників, Моделювання для керамістів, вивчення форм, робота з папером, Простір (Spatial Representation), Студія Кераміки, паперклей (Paperclay).
Тема ательє:
Майстерня паперової сукні в стилі Бароко. Ми розглянемо помпезний світ барокових суконь і аксесуарів. Ми будемо вивчати їх особливі характеристики і пропорції. На підставі цих знань ми створимо наші власні сукні в техніці орігамі. Плаття в основному визначають і обмежують рухи людей. Існує очевидний зв'язок між сукнями і способом танцю і руху людей. Після створення наших суконь і аксесуарів, ми приміряємо їх і подивимося, як ми можемо ходити або танцювати, надягаючи їх.Світлана Фір та Тетяна Черноус

Світлана Фір та Тетяна Черноус – музичні педагоги України. Кілька років тому вони з великим ентузіазмом почали адаптувати принципи Орфа-Шульвека до своєї художньо-педагогічної роботи. Тетяна Черноус - викладач фортепіано в державній музичній школі та вихователь приватної студії "Зіронька". З 2010 року адаптувала Орф-підхід до соціальних проектів для людей з особливими потребами від 4 до 30 років. Член Українського психологічного товариства.
Світлана Фір є президентом Орф Асоціації України, викладачем теорії музики та керівником приватної музичної студії "А-соль". Більше 10 років вона працює з дітьми та дорослими. Автор художніх проектів "Лабораторія ритму", постійний учасник проекту "Ніч у музеї". Вона також є автором освітніх програм для вчителів у дитячих садках та школах.

Організація та дизайн курсу у співпраці з Orff Schulwerk Associaton Україна:

Коломан Каллош / Зальцбург – Австрія

Народився в Німеччині, вивчав Елементарну Музичну і Танцювальну Освіту у Орф інституті (Моцартеум, Зальцбург). Викладав в музичних школах фортепіано і флейту, керував музичною школою. Пізніше створив і розвинув напрямок медіа-дидактики і документального кіно в Інституті Карла Орфа, виробляючи численні дидактичні навчальні відео та документальні фільми, засновані на Орф-Шульверке. В даний час він ініціює і координує Міжнародні курси по Орф-педагогіці з акцентом на Східну Європу.

З питань курсу або особистих побажань пишіть: coloman.kallos@outlook.de

Статті про проведення:

День Kyev.ua
ОГО Новини Рівного
UA: РІВНЕ
ОА Національний університет ОСТРОЗЬКА АКАДЕМІЯ
Це Рівне друже
Rivne.online
Район.Острог