Орф Шульверк Асоціація УкраїниОрф Шульверк Асоціація УкраїниОрф Шульверк Асоціація України - Орф Шульверк Асоціація України
  • Українська
  • English

Літній курс

Влітку 2020 року, з 29 липня по 3 серпня, відбулася безпрецедентна для українського музично-освітнього простору подія – ХХІІ Міжнародний Літній Курс «Орф-Шульверк». Цей проект існує з 1996 року та вперше за межами Європейського Союзу був реалізований саме в Україні. Це є актом великої довіри до Орф Шульверк Ассоціації України, що була створена тільки рік тому. Організаторами курсу стали Коломан Калош, Віра Золкіна (Австрія) та Президент Орф Шульверк Асоціації України – Світлана Фір. Курс відбувся за підтримки Фонду Карла Орфа та Studio49 – виробника Орф-інструментів у Мюнхені.

Місцем проведення курсу було обрано Національний університет «Острозька академія» (м. Острог, Рівненська область).

Окрім суто професійної мети – поглиблення та подальшого розвитку принципів елементарної музичної та танцювальної педагогіки, – цей проект також спрямований на налагодження культурних зв’язків між країнами. Семінар відвідали біля 100 учасників з України, Туреччини, Угорщини, Чехії та Південної Кореї – студенти, викладачі, терапевти.

Тема курсу: «Elemental Music and Dance Education inspired by the musical style and form of the Baroque» розкриває методи інтеграції принципів Орф-педагогіки та мистецтва епохи бароко.

В Острозі працювала досить потужна команда лекторів семінару – міжнародних експертів «Орф-Шульверку»:

Лєнка Поспішилова (Прага,Чехія) - викладачка з величезним досвідом роботи як з дитячими, так і професійними колективами. Її регулярно запрошують на міжнародні семінари, присвячені Орф-педагогіці. Лєнка Поспішилова також є авторкою багатьох публікацій з музичної педагогіки. ЇЇ майстер-класи демонструють методи залучення барочної музики в Орф-процес: театралізація, оркестрування, рух.\

Томаш Борош (Братислава, Словаччина) – композитор, піаніст, викладач, музичний редактор – музикант з універсальними можливостями. На майстер-класах гармонійно поєднував різні форми діяльності: рух, спів, тіло, гру на музичних інструментах, наголошуючи важливість спонтанності та невимушеної імпровізації.

Вєра Золкіна (Зальцбург, Австрія ) – спеціалістка з поєднання танцю та елементарного музикування. Заглиблення в естетику бароко, створення особливої атмосфери саме через характерний танець та рух – головна мета її семінарів.

Юдіт Буркус (Будапешт, Угорщина) – художниця, керамістка, спеціалістка з моделювання. ЇЇ участь у курсі стала родзинкою та окрасою навчального процесу. Знайомство з елементами барочного костюму та їх виготовлення в техніці орігамі стало темою ательє, що провела мисткиня.

Приємно відзначити дебют двох українських музичних педагогинь як викладачок міжнародного майстер-класу – Світлани Фір та Тетяни Черноус. Їх діяльність останніх років спрямована на популяризацію Орф-педагогіки в Україні. Темою їх майстерні стала адаптація українського музичного матеріалу – народної пісні та танцю – до Орф-процесу.

Окрім дуже насиченого навчального процесу учасники курсу мали приємну можливість побачити історичні пам’ятки Острогу, відчути колорит національних культур країн учасників, познайомитись із музикою українського бароко.

ЯК ЦЕ БУЛО

Тетяна Ситор. Викладач Чернігівького музичного училища.