• Українська
  • English

Орф-Шульверк Асоціація України була створена у лютому 2018 року. Її діяльність розпочалася с організації першої Міжнародної науково-практичної конференції. З того моменту кожного року Асоціація проводить цей захід, якій об’єднує професіоналів з різних регіонів України.

- 2018- «Орф-педагогіка: сучасні виміри впровадження», Київ, НПУ ім. М.П.Драгоманова

-2019- «Орф-підхід у розвитку креативності: шляхи інтеграції у сучасну мистецьку освіту», Київ, НПУ ім. М.П.Драгоманова

-2020- «Елементарне музикування Карла Орфа: від розвитку музичних здібностей до навчання грі на музичному інструменті», Чернігів, Чернігівський музичний коледж ім. Л.Ревуцького, Чернігівський Національний університет «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка.

Перша міжнародна науково практична конференція «Орф-педагогіка: сучасні виміри впровадження» відбулася в 2018 році у Києві на базі НПУ ім. М.П.Драгоманова. Запрошеним міжнародним експертом та доповідачем стала педагог з Польщі Йоанна Томковська, яка у своїй практиці поєднує орф-підхід та Далькроз-педагогіку. Пані Йоанна провела майстер-клас «Співаємо, танцюємо, граємо та створюємо музику за Орфом».

Оскільки це була перше міжнародна подія для української орф-спільноти, то вона об’єднала близько 150 педагогів-практиків з усієї країни. Свої практичні матеріали та досвід представили ті, хто стояв біля витоків орф-руху в Україні. Зокрема, з доповідями та майстер-класами виступали доктор пед. наук Катерина Завалко, президент Орф Шульверк Асоціації України Світлана Фір, члени Асоціації орф-музикотерапевт Тетяна Черноус, Оксана Верес, Наталія Міронова, Євгенія Шульга. Конференція завершилася круглим столом «Від Орф-ідеї до Орф-студії» за участю Світлани Фір, Тетяни Черноус та Оксани Верес. За результатами конференції було надруковано збірку доповідей. На конференцію також було запрошеноміжнародного спікера, Далькроз-педагога з Польщі Іоанну Томковську.

Друга міжнародна науково-практична конференція "Орф-підхід у розвитку креативності: шляхи інтеграції у сучасну мистецьку освіту" відбулася у березні 2019 року. Запрошеним міжнародним експертом стала австрійський педагог «Моцартеуму» Ангеліка Вольф. Знову візитною карткою конференції стало поєднання теорії та практики провідних педагогів України, їх доповіді також були представлено у науковій збірці. Серед доповідачів та експертів конференції відмітимо Катерину Завалко, Світлану Фір, Ганну Васюткевич, Марину Лосицьку, Марію Мартос, Наталію Миронову, Крістіну Шестак, Олену Ростальну.

Третя міжнародна конференція "Елементарне музикування Карла Орфа: від розвитку музичних здібностей до навчання грі на музичному інструменті" відбулася у лютому 2020 року в місті Чернігів при підтримці національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка. Міжнародними доповідачами та експертами конференції виступили педагоги зі Словаччини – Іван Шиллер та Томаш Борош. Серед доповідачів та вечучих майстер-класів відмітимо Катерину Завалко, Світлану Фір, Наталія Миронова, Тетяну Черноус, Катерину Разборщук та Крістіну Шестак. Результати конференції представлено у науковій збірці.

ЯК ЦЕ БУЛО

https://youtu.be/pKQqVsH3VHs